Atrakcje turystyczne - Województwo zachodniopomorskie
Region położony jest na Pobrzeżach Południowobałtyckich: Szczecińskim i Koszalińskim oraz na Pojezierzu Pomorskim (części Pojezierzy Południowobałtyckich). Województwo położone w północno-zachodniej Polsce, nad Bałtykiem graniczy na zachodzie z Niemcami (landami Meklemburgia-Pomorze Przednie i Brandenburgia), a w Polsce z trzema województwami:pomorskim (na wschodzie), wielkopolskim (na południowym wschodzie), lubuskim (na południu). Bliskość morza, zasoby wodne oraz duża powierzchnia lasów sprawiają, iż teren ten stanowi obszar atrakcyjny turystycznie. Turyści mogą podziwiać piękno przyrody, czy historyczną stronę architektury miast. Ratusze, piękne kościoły i latarnie morskie, porty przyciągają jak magnes turystów z całej Polski. Doskonała baza hotelowa sprawia, iż turyści czują się jak u siebie. Gościnność i otwartość to cechy charakterystyczne dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Zapraszamy do odwiedzania tego regionu naszego kraju, zapraszamy na pobyt i noclegi w województwie zachodniopomorskim. Warto.
Czym jest las dla człowieka? Dlaczego ludzie twierdzą, że wypoczynek w lesie daje najwięcej odprężenia i relaksu?
Lasy są dla ludzi nieocenionym dobrem: grzyby, jagody, borówki, czernica, brusznica zioła są wykorzystywane zarówno w przemyśle spożywczym jak i w gospodarstwach domowych. Czerpiemy z lasów szczególnie w okresie jesiennym, gdy grzybów jest najwięcej, ale prawdziwym dobrodziejstwem lasu jest oczywiście świeże powietrze i spacery, dzięki czemu regenerujemy siły witalne a także psychikę. Las jest znakomitym lekarstwem odstresowującym. W lesie również najlepiej uprawiać wszelką rekreację; jazda na rowerze, Nordik Walking i długie spacery, to najbardziej popularne formy aktywnego odpoczynku w ostatnim czasie. Lasy są jednym z największych producentów tlenu dlatego nazywane są płucami świata. Lasy są dla ludzi ogromnym darem, o który trzeba także dbać.
więcej...Miasta charakteryzuje gwar, gęsta zabudowa najróżniejszych budynków, przedsiębiorstw, fabryk, centrów handlowych i ogromna „masa” ludzi. Ludzi będących w ciągłym pędzie, pracujących intensywnie i intensywnie specyficznie wypoczywających.
Istnieją różne gusta odnośnie spędzania wolnego czasu po pracy. Jedni nastawiają się tylko i wyłącznie na odpoczynek w obrębie własnego domu i to właśnie w nim spędzają resztę dnia najczęściej przed telewizorem. Inni natomiast każdą wolną chwilę poświęcają na aktywność własną, czyli wybierają się na basen, siłownię, czy na przejażdżkę rowerową ze znajomymi.
Ale najliczniejszą grupę młodych ludzi tworzą ci, którzy korzystają z rozrywek oferowanych przez miasto. Puby, kluby muzyczne, bowling, bilard, kina, teatry, czy koncerty muzyczne są najczęściej wybieranymi formami rozrywki przez osoby między 20 a 35 rokiem życia.
więcej...Na zimowy wypoczynek najchętniej wybieramy się w góry. Miejscowości turystyczne w innych częściach kraju zamierają po to, by te na południu przeżyły oblężenie i nawał turystów. Tak dzieje się każdego sezonu. A może warto zmienić kierunek wyjazdów? Mało kto zagląda nad Morze Bałtyckie o tej porze roku. A szkoda. Tajemnicze i odludne, acz dla wszystkich łatwo dostępne. Rozciąga się na północy kraju. Jego linia brzegowa w Polsce ma blisko 500 km długości. Najpopularniejsze latem, najpiękniejsze zimą. Urokliwe plaże i klify Bałtyku kuszą.
Wyjeżdżając nad morze zimą, nie spotkamy tam rzeszy turystów przepychających się łokciami na deptakach, czynnych budek z goframi, kiosków z pamiątkami, pękających w szwach pubów oraz parkingów... i innych „letnich atrakcji”. Po co więc jechać – zapytają niektórzy. Kto był, ten wie.
Zimą nad morzem jest bardzo spokojnie. Czas płynie tam jakoś inaczej, jakby nieco wolniej. Można w pełni wypocząć i zrelaksować się. Słychać tylko szum morza i raz po raz przekrzykujące się mewy. Spacer pustym brzegiem jest idealną scenerią do spędzenia na przykład kilku romantycznych dni.
Niewiele jest w Polsce miejsc, w których jednocześnie można zobaczyć ponad 15 gatunków drzew i tyleż samo krzewów. Wielbiciele przyrody, a w szczególności drzew bardzo często odwiedzają Park im. Jana Kasprowicza w Szczecinie właśnie po to, aby zobaczyć unikatowe gatunki drzew niespotykane w innych regionach naszego kraju.
Szczecin znany jest bardziej z tego, iż jest miastem portowym z charakterystycznym i głównym elementem jakim jest gospodarka morska niż jako unikatowy punkt na mapie pod względem występowania w środowisku naturalnym różnych gatunków drzew.
więcej...Perła Bałtyku, czyli Kołobrzeg, to piękna miejscowość słynąca z wielu atrakcji turystycznych. Jest to miasto położone u wybrzeża Bałtyku, w województwie zachodniopomorskim. Kołobrzeg to jednak nie tylko miejscowość wypoczynkowa, ale także uzdrowiskowa. Mieszczą się tam liczne sanatoria i uzdrowiska. Baza noclegowa jest znakomicie rozwinięta. Opiera się głównie na ośrodkach agroturystycznych, campingach i pensjonatach. Nie brakuje również hoteli o różnym standardzie.
W sezonie letnim Kołobrzeg kusi koncertami i różnorodnością imprez. Rozrywki spotkać można znienacka i wszędzie - na plaży, ulicach, w amfiteatrze i nie tylko. Najważniejszym wydarzeniem muzycznym i rozrywkowym jest Sunrise Festival. Odbywa się on każdego roku pod koniec lipca. Zjeżdżają na niego miłośnicy muzyki klubowej z Polski i zagranicy.
więcej...
Atrakcje turystyczne - województwo zachodniopomorskie.
Copyright 2025 Aplit