Województwa
  Oferty z wybranego województwa

województwa


Informator - przewodnik turystyczny, opisy miejsc na noclegi.

Wyjeżdżasz nad morze, w góry lub do innego regionu kraju? Jesteś ciekaw czy obok miejsca Twojego noclegu jest coś godnego zainteresowania? A może oferta hotelu nie wspominała, iż w miejscu gdzie się zakwaterowujesz są organizowane cykliczne imprezy dla mieszkańców? Jeśli interesują Cię te fakty, a odpowiedź na choć jedno z powyższych brzmi TAK, to sprawdź na poniższej mapie artykuły, które napisaliśmy dla oszczędzenia Państwa czasu. Może akurat nabierzecie Państwo ochoty na wyjazd ze względu na atrakcje danego miejsca. Polecamy wtedy wyszukanie w naszej bazie noclegowej ofert kwater, które znajdują się w danym regionie i najlepiej odpowiadają Państwa gustom. W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko hotele, ale także pensjonaty czy ośrodki agroturystyczne, więc macie Państwo szeroki wybór oferty noclegowej dopasowanej do indywidualnych gustów. Czytaj również informacje, porady oraz na temat ciekawych miejsc do odiwedzania na stronie - https://nocleg24h.pl/blog/przewodnik-turystyczny

Ikona artykułu dla wskazanego miejsca Ikona artykułu dla wskazanego miejsca
Ikona artykułu dla okolicznego regionu Ikona artykułu dla okolicznego regionu

Plany na letnie wyjazdy...

Dzienniki, tygodniki, miesięczniki… Właśnie skończyłam przeglądać kilka gazet. W każdej z nich aż roi się od ofert biur podróży. Egipt, Hiszpania, Kreta, Turcja, a także bardziej egzotyczne Meksyk, Peru, Maroko… Mimo że zima w pełni, biura już kuszą letnimi wyjazdami w ciepłe zakątki świata. Palmy, plaża, drinki… Fotografie rodem z edenu i liczne obietnice. Zachęcają promocyjne ceny oraz gwarancja ich niezmienności. Rabaty za wczesną rezerwację i darmowe wycieczki fakultatywne. Królują opcje „all inclusive”, czyli „wszystko w cenie” – posiłki, napoje, przekąski, leżaki, basen oraz inne liczne rozrywki, które urozmaicają czas wolny. W koszty wliczone są także atrakcje oferowane przez animatorów czasu wolnego. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Marzymy dalej…

Wszystkie wiodące biura podróży proponują ogromną różnorodność ofert. Odzwierciedla się to nie tylko w możliwościach wyjazdów w niemalże każdy zakątek świata, ale także w charakterze wypoczynku. Spośród propozycji możemy wybrać te najbardziej dostosowane do naszych potrzeb. Jedni wolą przecież oddać się wakacyjnemu lenistwu i leżeć dwa tygodnie na plaży, inni zaś aktywnie zwiedzać państwo, do którego się wybrali, poznawać jego kulturę, język i miejscową ludność. Możliwości jest mnóstwo! Od kilku lat coraz większą popularnością wśród turystów cieszą się wyjazdy łączące te atrakcje. Przez pół turnusu jest się odkrywcą ciekawych zakątków wybranego kraju, drugą natomiast część przeznacza się na pełen luzu i dowolności wypoczynek. Takie opcje wyjazdów dają możliwości zarówno bezpośredniego obcowania z bogactwem odwiedzanego kraju, jak i pełnego spokoju odpoczynku oraz relaksu… Wróćmy.


więcej...

Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona czwarta – kijki trekkingowe

ijki trekkingowe – dla jednych atrakcyjny i modny gadżet, dla innych zaś podstawa w wyposażeniu podczas wędrówek. Jako turystka od kilku lat z uwagą przyglądam się temu niecodziennemu wzrostowi popularności użytkowania kijków na szlakach. Dlaczego ludzie po nie sięgają? Czy faktycznie są przydatne? A może tylko są trendy i w rezultacie przeszkadzają w marszu?

Zachęcana pozytywnymi opiniami znajomych trzy lata temu nieśmiało, z niedowierzaniem i pewnym dystansem, zajrzałam do sklepu ze sprzętem turystycznym i wyszłam stamtąd z nowymi czerwonymi kijkami trekkingowymi. Złośliwi twierdzili, że kupiłam je pod kolor kurtki. Nic jednak bardziej mylnego! Najważniejsze są przecież parametry.

1. Ciężar, czyli waga kijków. Waha się ona zazwyczaj w granicach ok. 500 – 700 gram. To mało i zarazem dużo. Mało dla tych, którzy będą używać kijków zgodnie z ich przeznaczeniem, a o ponad pół kilograma za dużo dla tych, którzy dla „ozdoby” będą nieśli je przez 20 km przytroczone do plecaka.


więcej...

Spacer po Kołobrzegu

Perła Bałtyku, czyli Kołobrzeg, to piękna miejscowość słynąca z wielu atrakcji turystycznych. Jest to miasto położone u wybrzeża Bałtyku, w województwie zachodniopomorskim. Kołobrzeg to jednak nie tylko miejscowość wypoczynkowa, ale także uzdrowiskowa. Mieszczą się tam liczne sanatoria i uzdrowiska. Baza noclegowa jest znakomicie rozwinięta. Opiera się głównie na ośrodkach agroturystycznych, campingach i pensjonatach. Nie brakuje również hoteli o różnym standardzie.

W sezonie letnim Kołobrzeg kusi koncertami i różnorodnością imprez. Rozrywki spotkać można znienacka i wszędzie - na plaży, ulicach, w amfiteatrze i nie tylko. Najważniejszym wydarzeniem muzycznym i rozrywkowym jest Sunrise Festival. Odbywa się on każdego roku pod koniec lipca. Zjeżdżają na niego miłośnicy muzyki klubowej z Polski i zagranicy.


więcej...

Solina synonimem aktywnego wypoczynku

„Bieszczadzkie Morze”, czyli Jezioro Solińskie jest ogromną atrakcją Polski południowo – wschodniej i jednocześnie tej samej części województwa podkarpackiego. To największy pod względem pojemności sztuczny akwen wodny w Polsce. Powstał w latach 1960 – 1968 na skutek budowy zapory wodnej na Sanie. Stanowi on nie tylko ochronę przeciwpożarową i przeciwpowodziową dla regionu oraz znajdującą się poniżej zapory elektrownię wodną, ale także dużą turystyczną przynętę. Od kilku lat coraz liczniej przybywają tam turyści pragnący doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

Jezioro Solińskie, to bardzo dobre miejsce dla fanów wodnych przygód. Jednoczesna bliskość gór, daje rewelacyjne połączenie walorów podnoszących atrakcyjność i możliwości wypoczynkowe regionu.


więcej...

Jazda konna rozgrzewa

Zima skłania nas do wyjazdów przede wszystkim w góry na narty, jednak warto zorganizować sobie urlop mniej szablonowo i po raz pierwszy w życiu zafundować sobie naukę swobodnego galopowania w terenie.

Pierwszy kontakt z koniem musi być bezpieczny szczególnie dla osób niedoświadczonych. Ważne jest, aby poznać tajniki jeździectwa i cały czas pozostawać pod bacznym okiem instruktora. W każdej sytuacji zawsze na pierwszym miejscu musimy stawiać na bezpieczeństwo.


więcej...

Gwiazda Północy – Jastrzębia Góra

Piękny klif, czyste morskie powietrze, plaża, słońce… Mimo że jeszcze w Polsce śnieg, pomarzyć już można o wakacjach. Wartym odwiedzenia miejscem jest Jastrzębia Góra – najbardziej wysunięta na północ miejscowość naszego kraju. Urok tego miejsca przyciąga co roku tysiące turystów z kraju i zagranicy.

Świetnie rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna Jastrzębiej Góry oferują zróżnicowany poziom. Odnajdą się tam zarówno ci, którzy poszukują ekskluzywnych, a zarazem drogich atrakcji oraz ci, dla których standard nie stanowi o jakości wypoczynku. Smażalnie ryb, restauracje, kluby, puby, dyskoteki… wszystko to czeka na turystów, czynne prawie przez całą dobę. Nie ma czasu na nudę, nawet w razie niepogody!


więcej...

Szczawnica w czasie zimy

Szczawnica jest miastem sąsiadującym ze Słowacją. To przygraniczne miasto uzdrowiskowe obejmujące swymi granicami 8789 hektarów, z czego, blisko dwie trzecie stanowią przepiękne lasy, które mają ogromny wpływ na jej klimat.

Dzięki specyficznemu mikroklimatowi i obecności źródeł wód mineralnych miasto wyspecjalizowało się w leczeniu chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i dróg moczowych, a także schorzeń narządów ruchu.

Szczawnica kładzie duży nacisk na rozwój sportu, turystyki i wypoczynku zarówno zorganizowanego jak i indywidualnego. Stanowi doskonałą bazę turystyczną, a swoim gościom zapewnia noclegi w pokojach o zróżnicowanym standardzie - od apartamentów w budynkach sanatoryjnych, pensjonatach, hotelach i domach wczasowych, po miejsca w kwaterach prywatnych, schroniskach i polach namiotowych. Wybór jest ogromny.


więcej...

Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona trzecia – Latarki

Latarki – dodatek na co dzień nie doceniany. W dobie wszechobecnej elektryczności niewielu się nad nimi zastanawia. W domach zazwyczaj nieobecne lub zakurzone, leżące na górnej półce pawlacza. Czy więc latarka to przeżytek, fanaberia Conrada Huberta? Jak jednak poradzić sobie bez nich w czasie biwaków, nocnych wyjazdów, czy chociażby podczas wieczornej przerwy w dostawie energii elektrycznej? Osobiście nie wyobrażam sobie żadnej wyprawy, na której brakłoby mi mojego osobistego źródła światła. To daje pewność i poczucie bezpieczeństwa.

Legendarne w latach 90. XX wieku ogromne, ciężkie, a zarazem wielofunkcyjne latarki, ku uciesze turystów zastępowane są już tymi małymi, oszczędnymi i niezwykle wygodnymi. Standardowe żarówki wyparte zostały przez diody LED, a masywne, acz szybko wyczerpujące się baterie – małymi alkalicznymi paluszkami. To jednak nie koniec pozytywnych zmian! Firmy zajmujące się produkcją latarek dbają już nie tylko o ich funkcjonalność. Prześcigają się także w sferze estetyki. Maksimum wygody i minimalna waga – oto, czym kierują się producenci i klienci.


więcej...

SOS dla skóry

Wyjazd w góry, to najczęstszy scenariusz na urlop w czasie zimy. Chcemy zrobić sobie prezent, prezent dla naszego zdrowia. Usprawnić własną kondycję fizyczną, rozwinąć pasje i w końcu odreagować psychicznie. Spora część turystów z dużym łakomstwem korzysta ze wszystkich dostępnych atrakcji w górach, w natłoku zimowego szaleństwa łatwo zapominając o tym, co wydaje się najbardziej banalne – o ochronie własnej skóry.

Do wyjazdu przygotowujemy się skrupulatnie, szykujemy ciepłe ubrania, ciepłe sprawdzone obuwie oraz sprzęt(narty, sanki dla dzieci, termosy na dłuższe górskie wyprawy, gogle, itp.). Ale oprócz rękawiczek i skarpetek warto zabrać też odpowiednią ochronę dla naszej skóry, która właśnie w górach wymaga szczególnej ochrony.

Zimne, ostre powietrze, a dodatkowo duża przepuszczalność ultrafioletu mogą podrażnić naszą skórę. Śnieg odbija aż 80 procent światła, czyli o wiele więcej niż piasek na plaży, czy tafla wody.


więcej...

Wywiad z Instruktorem narciarstwa

Wywiad z Instruktorem narciarstwa, podróżnikiem, sportowcem i wspaniałym pedagogiem - z Panem Kamilem Smoter

Skąd u Pana pomysł na zostanie instruktorem narciarstwa?

Narciarstwem interesowałem się będąc jeszcze dzieckiem. Swoją pasją zaraził mnie ojciec, który jest ratownikiem GOPR. Od najmłodszych lat miałem więc możliwość oswojenia się ze sprzętem narciarskim. Dużo czasu spędzałem w górach, więc chcąc nie chcąc podczas zimy zacząłem swoją przygodę z nartami. Jestem odważny. Szybko rozwijałem swoje umiejętności. Wybierałem coraz trudniejsze trasy zjazdowe, aż w końcu przeceniłem własne możliwości. Podczas tej brawurowej jazdy na nartach doznałem poważnej kontuzji nogi. Po rozważeniu całej sytuacji cieszyłem się, że skończyło się jedynie na tym. Miałem rok czasu na przemyślenia. Wyciągnąłem wiele wniosków z tej sytuacji. Po wypadku moje postrzeganie narciarstwa bardzo się zmieniło. To właśnie wtedy postanowiłem zostać instruktorem narciarstwa. Chciałem i nadal chcę inspirować młodych narciarzy nie tylko do pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności, ale przede wszystkim przekazywać wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na stokach. To szalenie ważne w tym sporcie! I to nie frazesy, ani puste słowa. Mówię przecież ze swojego doświadczenia. Dlatego po to, abym mógł zająć się profesjonalnie szkoleniem początkujących, którzy zaczynają jeździć bezpiecznie, zostałem instruktorem. To moja pasja i misja.


Tak, bezpieczeństwo na stoku jest bardzo ważne. Zmienię jednak temat. Chcę wybrać się na zimowy wyjazd na stok. Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Najistotniejszym etapem przygotowań do uprawiania narciarstwa jest przygotowanie własnego organizmu. Bez tego nawet najlepszy sprzęt okaże się nieprzydatny. Mając w perspektywie zimowy wyjazd warto więc trochę potrenować i wzmocnić ciało. Wielu osobom w codziennym życiu brakuje ruchu. Mięśnie są (zastane) nie rozciągnięte. A od tego już tylko krok od kontuzji podczas uprawiania narciarstwa. Prosto zza biurka wyjść na stok, to nie jest dobry pomysł! Basen, siłownia, jogging, a nawet zwykły spacer, pomogą nabrać formę potrzebną do wyjścia na stok. Dopiero teraz zastanowić można się nad doborem sprzętu.


więcej...


strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
strona główna | wyszukiwarka | regulamin | dodaj ofertę | przewodnik turystyczny

Noclegi nad morzem oraz w górach, baza noclegowa - strona 47.
Copyright 2020 Aplit