Województwa
  Oferty z wybranego województwa

województwa


Informator - przewodnik turystyczny, opisy miejsc na noclegi.

Wyjeżdżasz nad morze, w góry lub do innego regionu kraju? Jesteś ciekaw czy obok miejsca Twojego noclegu jest coś godnego zainteresowania? A może oferta hotelu nie wspominała, iż w miejscu gdzie się zakwaterowujesz są organizowane cykliczne imprezy dla mieszkańców? Jeśli interesują Cię te fakty, a odpowiedź na choć jedno z powyższych brzmi TAK, to sprawdź na poniższej mapie artykuły, które napisaliśmy dla oszczędzenia Państwa czasu. Może akurat nabierzecie Państwo ochoty na wyjazd ze względu na atrakcje danego miejsca. Polecamy wtedy wyszukanie w naszej bazie noclegowej ofert kwater, które znajdują się w danym regionie i najlepiej odpowiadają Państwa gustom. W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko hotele, ale także pensjonaty czy ośrodki agroturystyczne, więc macie Państwo szeroki wybór oferty noclegowej dopasowanej do indywidualnych gustów. Czytaj również informacje, porady oraz na temat ciekawych miejsc do odiwedzania na stronie - https://nocleg24h.pl/blog/przewodnik-turystyczny

Ikona artykułu dla wskazanego miejsca Ikona artykułu dla wskazanego miejsca
Ikona artykułu dla okolicznego regionu Ikona artykułu dla okolicznego regionu

Puszcza Notecka – raj dla miłośników lasu

Polskie lasy są otwarte dla wszystkich. Nic dziwnego zatem, że są ulubionym miejscem turystyki i rekreacji milionów Polaków. Gdy tylko stopi się śnieg miłośnicy leśnych wędrówek ruszą na pierwsze spotkanie z budzącą się ponownie do życia przyrodą.

Puszcza Notecka stanowi przykład wielkiego kompleksu leśnego położonego w Kotlinie Gorzowskiej. Tereny około 135 tysięcy hektarów, porastające wydmowy obszar międzyrzecza warciańsko-noteckiego, ciągnąc się na długości ponad 100 km od Santoka i Skwierzyny na zachód po Oborniki i Rogoźno na wschodzie przy średniej szerokości 20 km.

Krajobraz Puszczy Noteckiej urozmaicają potężne wały wydm, a dodatkową atrakcję turystyczną stanowią labirynty dolin i pagórków.


więcej...

Mały Rzym - Sandomierz

           

Miasto położone na siedmiu wzgórzach stąd nazywane jest czasami "małym Rzymem”. Poza tym pod miastami ciągną się podziemne labirynty. W Rzymie znajdują się katakumby, a w Sandomierzu w podziemiach dawne piwnice kupieckie i legendarne lochy. Obydwa miasta mogą poszczycić się równie burzliwą jak i piękną historią.

Sandomierz wpisany jest do rejestru zabytków jako kompleks urbanistyczno-architektoniczny i krajobrazowy, zaliczając go do zabytków o światowej randze. Wyznaczono także pokaźną strefę ochronną, w granicach której znalazło się miasto lokacyjne, wzgórza staromiejskie, przedmieścia Opatowskie i Zawichojskie wraz z otaczającymi sadami i wąwozami.


więcej...

Lawiny nawet gdy śniegu mało.

Właśnie rozpoczął się czas ferii w Polsce, a z nim czas wypraw dzieci i młodzieży szkolnej, a także studentów w góry. Większość organizatorów górskich wojaży przygotowuje program wycieczki tak, aby atrakcji było mnóstwo z jednoczesnym zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Inaczej jest w przypadku wycieczek których głównym organizatorem jesteśmy my sami, bowiem wówczas to chcemy zobaczyć jak najwięcej i często jak najszybciej bez dopuszczania do siebie myśli o czyhającym zagrożeniu.

W Tatrach zimą zawsze jest niebezpiecznie, trzeba pamiętać o tym, że masy śniegu pędzące ze szczytów docierają nawet do dolin porywając przypadkowych turystów. W dniu w którym pada śnieg odnotowuje się kilkadziesiąt lawin.


 


więcej...

Prognoza pogody na wiosnę 2009

Zmarzluchy mogą już się cieszyć, wygląda na to bowiem, że w lutym pożegnamy ujemne temperatury, aby z początkiem marca przywitać wiosnę.

Luty nie będzie mroźny, co prawda noce nadal na minusie, ale za to w ciągu dnia wyraźnie plusowe temperatury. W zależności od regionu nawet dochodzące do plus 7 stopni. Miejscami będzie padać śnieg, dlatego zimowa aura będzie się utrzymywać przez cały miesiąc. Zimowe – białe krajobrazy będą obecne, dlatego nacieszmy oczy śnieżnym puchem, gdyż definitywnie pożegnamy się z nim właśnie w lutym.


więcej...

Krótka wędrówka nad Jeziorem Żarnowieckim

Będąc na Pomorzu, w okolicach Jastrzębiej Góry, a więc w województwie pomorskim nie sposób ominąć Jeziora Żarnowieckiego. Samo w sobie może nie wszystkich zachwycać, ale już największa w Polsce wodna elektrownia szczytowo - pompowa robi wrażenie nawet na największych sceptykach. Niezapomniany widok na ten potężny obiekt rozpościera się ze specjalnie wybudowanej 44 metrowej wieży widokowej Kaszubskie Oko w Gniewnie. Można na nią wjechać windą lub wejść, pokonując 212 schodów. Wysokość punktu widokowego, to 150 m n.p.m., pięknymi widokami wynagradzające wspinaczkę. Szczególnie zachwycają ogromne wiatraki elektrowni wiatrowych. Jest ich aż 18! Co jeszcze?

Wzgórza morenowe otaczające Jezioro Żarnowieckie, zbiornik elektrowni oraz pobliskie pozostałości po zabudowaniach niedoszłej elektrowni atomowej (także pierwszej w kraju). Przy dobrej pogodzie dostrzec można nawet Bałtyk! Niezależnie od panujących na dole warunków pogodowych, zawsze przygotujmy się na silny wiatr na szczycie wieży.


więcej...

Spływ Dunajcem z pienińskimi flisakami

Słowo Pieniny większości osób kojarzy się zazwyczaj ze szczytami Trzech Koron oraz ze spływem Dunajcem. Góry jak to góry – niewielu się nad nimi zastanawia. Były od wieków, są i zapewne jeszcze długo będą. Mało kto jednak zdaje sobie także sprawę, jaką pełną tajemnic historię kryją w sobie spływy Przełomem Dunajca.

Zanim jednak wsiądziemy na tratwę, trzeba wiedzieć, jak powstał sam Przełom? Jest to przedmiot wielu naukowych dysput i sporów. A co do powiedzenia mają miejscowi górale pienińscy? Jedna z zasłyszanych legend głosi, że pewien odważny, młody góral Ferkowicz ścigał króla węży. Drogę przez góry uciekającemu królowi wytyczał swym cielskiem jeden z tych ogromnych wijących się gadów. Trasę, którą gonił go Ferkowicz właśnie dla siebie wykorzystały wody Dunajca. Inna zaś opowieść mówi, że ujście Dunajcowi wyrąbał mieczem król Bolesław Chrobry... A jaka jest prawda? Zapytałam o nią pewnego mieszkańca Szczawnicy. Jedyną odpowiedzią, którą uzyskałam był szelmowski uśmiech i szybka zmiana tematu. Wróćmy więc do spływu!


więcej...

Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona druga – czapki, opaski, rękawice

Po raz kolejny stajemy przed sklepową półką, czyli w tym przypadku dużym i trudnym wyborem. Tym razem naszym oczom ukazują się czapki. Czarne, niebieskie, czerwone, wzorzyste… Z pomponem, rogami, wiązane pod szyją… Asortyment szeroki – możliwości jest mnóstwo! Priorytetem jest oczywiście ochrona przed zimnem. Jednak w zależności od planów stosowania czapki w indywidualnych warunkach, powinna cechować się ona nie tylko wyglądem, ale i odpowiednimi właściwościami. Trzeba je znać, by selekcja stała się łatwiejsza.

Materiał, z którego będzie wykonane nasze zimowe nakrycie głowy odgrywa bardzo dużą rolę. Do niedawna najpopularniejsze były czapki wykonane z polaru. Są one bardzo ciepłe, lekkie, a do tego miłe w dotyku. Jedne z tańszych. Odpowiednio konserwowane mogą służyć nawet kilka sezonów. To jednak koniec pozytywów dotyczących tego typu czapek. Ich największą wadą jest bowiem całkowita przepuszczalność wiatru, co zdecydowanie pomniejsza grono użytkowników.


więcej...

Zima nad wielkopolskimi jeziorami

Jak przystało na styczeń – zima w pełni. Minusowe temperatury, zamarznięte samochody, zdenerwowani pasażerowie transportu publicznego i beztrosko rzucające się śniegowymi kulkami dzieci. Wszyscy oczekują na ferie i urlopy. Wyjeżdżamy najchętniej w góry. Czy pogoda nie zawiedzie? A jaka sytuacja panuje nad jeziorami. Warto się o tym przekonać!


więcej...

Gdzie na ferie?

Święta za nami. Czas pomyśleć o nadchodzących feriach i o tym jak spędzimy nasz zimowy urlop.

Zimowa przerwa od pracy, czy od szkoły każdemu się przyda, ale pełny sukces poczujemy wówczas, gdy spędzimy ją w odmienny sposób niż ten, w który spędzamy wolne weekendy.

Nie każdy marzy o nartach, nie każdy chce szaleć na stokach, dlatego warto szczegółowo zapoznać się z ofertą rekreacyjną poszczególnych miejscowości uzdrowiskowych.

Wypoczywać można wszędzie i nie muszą to wcale być góry, tym bardziej, że w czasie ferii możemy spodziewać się tłoku na stokach, w pensjonatach, w restauracjach, czy na drogach. I jeżeli nie lubimy zmagać się z tłumem na każdym kroku raczej podarujmy sobie wypoczynek w górach.


więcej...

Świadomy wybór turystycznych akcesoriów - Odsłona pierwsza – kubki i termosy

Aby zimne dni zaskoczyły nas turystów słabiej, niż co roku drogowców, należy się do nich odpowiednio przygotować. Sporo osób ze względu na ujemne temperatury unika długich zimowych wędrówek. Marzną dłonie, stopy, głowa, a w rezultacie wychładza się cały organizm. Czasami nie wystarczą tylko ciepła kurtka i ciepłe buty. Dlaczego? Otóż należy także zadbać o narządy wewnętrzne. Najlepszym sposobem rozgrzania się „od środka” jest spożywanie ciepłych napojów. Dostęp do nich jest łatwy np. na stoku narciarskim, gdzie wokół mnóstwo jest możliwości zakupu. Większe utrudnienie spotkamy natomiast podczas leśnych spacerów lub górskich wędrówek. Nie znaczy to jednak, że skazani jesteśmy na siedzenie w domu lub marznięcie w czasie zimowych szaleństw. Watro więc samemu zabezpieczyć się na taką ewentualność. Nie ma rzeczy niemożliwych!

Stając przed sklepową półką, gęsto zastawioną różnokolorowymi kubkami, czeka nas trudny wybór. Porcelanowe, z tworzyw sztucznych, metalowe (zwane powszechnie blaszakami)… i na samym końcu termiczne. Na który się zdecydować?


więcej...


strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
strona główna | wyszukiwarka | regulamin | dodaj ofertę | przewodnik turystyczny

Noclegi nad morzem oraz w górach, baza noclegowa - strona 52.
Copyright 2024 Aplit