Niektórzy planują urlop z dużym wyprzedzeniem. Mają punkt po punkcie rozpisaną listę spraw do załatwienia „przed” wyjazdem, rzeczy do spakowania, miejsc do odwiedzenia, atrakcji, w których chcą wziąć udział i zabytków wartych zobaczenia. Inni, wolą działać na spontanie.
W bardzo szybkim tempie zbliżają się ciepłe, upalne letnie dni. Jak co roku, nad polskie morze przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego kraju. Właśnie z powodu tak licznych odwiedzin tego regionu, w Trójmieście i okolicach zlokalizowanych jest wiele hoteli i miejsc noclegowych, które są dostosowane zarówno dla przeciętnych, jak i bogatszych turystów.
Westerplatte zwyczajowo kojarzone jest z pomnikiem i szkolnymi wycieczkami w okolice Trójmiasta. Ale to jednak coś więcej. To przede wszystkim historyczne miejsce związane z bohaterską obroną Polaków przed niemieckimi napastnikami.
Półwysep Westerplatte leży w północnej części kraju, na Pobrzeżu Gdańskim, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Od XV wieku aż do drugiej połowy XIX wieku Westerplatte było wyspą. Z upływem czasu jednak wyspa połączyła się z lądem i utworzyła mały półwysep, na którym od 1 do 7 września 1939 trwały walki o zdobycie Wojskowej Składnicy Tranzytowej. 182 – osobową polską załogą dowodził major Henryk Sucharski.
„O godz. 4.45 dnia 1 września pancernik "Schleswig-Holstein" rozpoczął bombardowanie Westerplatte. Bombardowanie trwa". Ta krótka, acz tragiczna wiadomość wysłana przez majora Sucharskiego do dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni była znakiem rozpoczęcia się II wojny światowej.„…a lato było piękne tego roku…”
Noclegi i kwatery w Polsce - artykuły związane ze słowem "Trójmiasto".
Copyright 2024 Aplit